Aluminum has a density of 2.70 g/cm3. If you have 1.3 ounces of aluminum, what mass (g) of aluminum do...
Aluminum has a density of 2.70 g/cm3. If you have 1.3 ounces of aluminum, what mass (g) of aluminum do you own? (1 ounce = 29.57 mL)
13 years ago
999999.99
Answer(1)![blurred-text]()
![]()
Purchase the answer to view it

NOT RATED
Bids(0)
other Questions(10)
- -6=3w-7 9w-8 ---- - ---- 5 ...
- How old was Juliet from Shakespeare
- briefly investigate the current research in to creating cell-based "spare-parts" for humans, what implications, social, ethical, political, cultural economic, may...
- whats the preamble
- What's a gerund?
- Why did merchants send settlers to setup jamestown?
- What economic issues is the United States dealing with today?
- 2x+6=12
- What are the key social issues contributing to the need for CJ practitioners?
- Operations Discussion 2